פילינג לפנים

פילינג או בעברית קילוף כשמו כן הוא, שיטה בה באמצעות טכניקות שונות מתבצע קילוף שכבות העור לצורך התחדשות. הפילינג המוכר לך ממכוני היופי והקוסמטיקה הנו בדרך כלל פילינג באמצעיים פיזיים – גרגרים, מלח, וכד', או פילינג באמצעות חומצות טבעיות עדינות. פילינג רפואי מתבצע ע"י רופא מוסמך וכולל שימוש בחומצות בריכוזים שונים על מנת ליצור קילוף מבוקר של שכבות העור ולגרום להתחדשותו.

הפילינג הרפואי מקוטלג ע"פ רמות עומק ההשפעה שלו:

  • פילינג שטחי – עובד על שכבת האפידרמיס ומיועד לטיפול במרקם העור, פיגמנטציה עדינה, אקנה פעיל.
  • פילינג בינוני -פועל על שכבת הדרמיס הפפילרי המעט עמוק יותר ומיועד לטיפול בקמטוטים עדינים, פיגמנטציה גסה יותר, ולכל ההתוויות של פילינג שטחי.
  • פילינג עמוק – פועל על שכבת הדרמיס העמוקה ומיועד לטיפול בקמטים גסים יותר, צלקות גסות של פוסט אקנה ולכל האינדיקציות של הפילינג השטחי והבינוני.

ככל שהפילינג עמוק יותר, כך ארוכה יותר גם תקופת ההחלמה. לאחר הפילינג השטחי למשל תוכלי לצפות לקילוף עדין בלבד של העור שלא ישפיע אל חיי היומיום שלך. לעומת זאת הפילינג העמוק מחייב חופשת מחלה של כשלושה שבועות וטיפול קפדני לאחריו.

הפילינג נעשה ע"י חומצות. כתוצאה ממריחת החומר נוצר אפקט הפילינג- תהליך שבו חלים שינויים בעור. בדקות הראשונות מורגשת תחושת צריבה, גוון העור משתנה ללבן ולאחר מכן הופך אדמומי. כיום וחצי מטיפול בפילינג עמוק או בינוני מופיע גלד חום אשר מתקלף לאחר מספר ימים ועד עשרה ימים.

לאחר הטיפול בפילינג עמוק או בינוני צפויות תופעות לוואי כגון: אדמומיות, הופעת גלדים, גירוד, קילוף ומעט צרבה. ככל שהפילינג עמוק יותר, כך גם תופעות הלוואי משמעותיות יותר. לעתים נדירות מופיעה פיגמנטציה הנמשכת מספר חודשים מיום הטיפול.

לאחר הטיפול: מותר להרטיב את הפנים ולמרוח מייק-אפ אותו ניתן להסיר בג'ל ניקוי או חלב פנים, יש להימנע מלתת לעור להתייבש. במשך כל שעות היום יש למרוח וזלין או כל קרם שומני אחר אשר אינו מבושם וזאת כל עוד עור הפנים אינו עור שמן או עור עם פצעים.
– הקילוף אינו שווה בכל אזורי הפנים.
– החשיפה לשמש אסורה
– יש לתת לגלד להתקלף מעצמו ולא לעזור בקילוף
– אין להשתמש בבושם באזור הקרוב לפנים
לאחר שבועיים מיום הטיפול, יש להשתמש במשחת ההבהרה. השימוש במשחה נמשך 3-6 חודשים מיום הטיפול ובהתאם להוראת הרופא.

התוצאות הסופיות של הפילינג נראות כשלושה חודשים מיום סיום הטיפולים (בחלק מהמקרים מדובר בסדרה של שלושה טיפולים) כוון שזה אורך הזמן שלוקח לגוף לייצר את הקולגן והאלסטין הנדרשים.

שתפו עם חברות