prp שיער

טיפולי PRP שיער

התקרחות ונשירת שיער הן בין התופעות הנפוצות ביותר בעולם, כשהאחוזים של אלו המתחילים לאבד משערם בגיל צעיר רק הולך ועולה עם השנים. בנוסף לנטיה גנטית מולדת להתקרחות, קיימות גם אי אלו השפעות סביבתיות שונות הפוגעות בעמידות שיערנו, כמו תזונה ולא מאוזנת, שימוש בחומרים ותכשירי שיער שונים המחלישים את סיב השערה, וכן שאר זיהומים המקיפים אותנו וגורמים לשיערנו לנשור. למרבה המזל, כיום הרפואה מציעה לא מעט שיטות טיפוליות לעצירת הנשירה ולבלימת תהליך ההתקרחות, ואחת מהן – שזוכה לתאוצה גדולה בשנים האחרונות – נמצאה על ידי רבים מאלו שניסו אותה כבעלת תועלת גבוהה במיוחד. לשיטה הזו קוראים PRP שיער, ואם אתם סובלים מדילול ואיבוד שיערכם כדאי לכם מאוד להכיר אותה, מכיוון שעל פי המומחים היא לא רק מיועדת להפסקת הנשירה עצמה, אלא אף מעודדת במקרים רבים את צמיחת השיער מחדש!

מה עומד מאחורי טיפולי ה-PRP לשיער?

משמעות ראשי התיבות PRP הוא פלזמה עשירה בטסיות דם (Platelet-Rich Plasma) וכשמה כן היא – יתרונותיה מבוססים על שימוש בפלזמה ובטסיות דם – שני רכיבים משמעותיים הנמצאים בדם של כל אחד מאיתנו וכוללים חלבונים חיוניים במיוחד, הלוקחים חלק בתהליך קרישת הדם. המומחים מצאו כי בעזרת לקיחת דוגמית דם קטנה מגופו של מטופל, בידודם של שני הגורמים הללו מתוכה והזרקתם מחדש אל האזורים בקרקפת שבהם מתרחשת הנשירה – ניתן לגרום להפרשתם בגוף של גורמי גדילה שונים הבולמים את נשירת השיער, מחזקים את זרימת הדם אל רקמות הקרקפת ומעודדים גדילה מחודשת של השיער.

אם אתם מתעניינים לדעת כיצד מבצעים בפועל טיפול PRP, לפניכם תיאור תמציתי של טיפול PRP שיער:

  • בשלב הראשון תילקח מכם דוגמית דם קטנה בנפח של כ-22 מ"ל על ידי המטפל.
  • המבחנה ובה דוגמית הדם שלכם תוכנס לתוך מכשיר צנטריפוגה המסובב ומסחרר את החומר במהירות אדירה במשך כרבע שעה לערך, עד ליצירת היפרדות בין רכיביו השונים. בתום שלב זה תהיה דוגמית הדם המונחת במבחנה מופרדת ל-3 שכבות: האחת מורכבת מתאי דם אדומים, השנייה מפלזמה דלה בטסיות דם והשלישית מפלזמה עשירה בטסיות.
  • את השכבה האחרונה, זאת שגדושה בטסיות דם, ייטלו המומחים מן המבחנה ובאמצעות מחטים ייעודיות יזריקו אל נקודות ספציפיות בראשכם, הנמצאות באזורים שבהם מתקיימת נשירה.
  • על פי העוסקים בדבר, על מנת להביא לתוצאות הטובות ביותר, יש לחזור על צורת טיפול זאת 6 פעמים ברצף, עם הפרש של כ-3-4 שבועות בין טיפול לטיפול.

יתרונות ה-PRP לעצירת הנשירה ולהצמחה מחודשת של שיער

על פי העוסקים בטיפול ב-PRP שיער, אחד היתרונות הגדולים של הטיפול טמון במהירות היחסית שבה ניתן על פי רוב לראות תוצאות בזכותו: ההבדל בצמיחת ניצני השיער באזורים המטופלים מתגלה ברוב המקרים כבר לאחר החודש הראשון שלאחר תחילת הטיפולים, לאחר הטיפול השלישי שערות צפופות מתחילות לכסות את נקודות ההתקרחות ולאחר הטיפול החמישי – צמיחה ממשית וניכרת לעין של שיער עולה ומתרחשת.
כדאי לדעת כי PRP שיער היא שיטה שלא נחשבת ניתוחית ולא דורשת התערבות פולשנית, ולכן היא גם בטוחה יחסית, לא דורשת זמן החלמה מיוחד, ואין כמעט סיכון להתפתחות תגובה אלרגית רחבה בעקבותיה, או לפגיעה כלשהי באזורי גוף אחרים. תופעות לוואי אינן שכיחות, עם כי ישנם מקרים שבהם מטופלים חשו באי נעימות מסוימת, גירוי בעור או כאבים באזורי ההזרקה לאחר הטיפול.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy