דילמת היופי – לעשות או לא לעשות?

מה את מרגישה בבוקר מול המראה? מרוצה? הקמט בין הגבות מעצבן? הבולדוג משני צדי הסנטר מעצבן יותר? אולי, אבל כל זה שלך והרווחת כל קמט ביושר.
70 השנה האחרונות היו מופלאות בכל הקשור למהפכה הפמניסטית. העולם פשוט מקום טוב יותר לחיות בו. עולם בו נשים מוכשרות ומדהימות מאיישות תפקידי מפתח בכל תחומי החיים – הוא עולם בהכרח טוב ושפוי יותר.
לשפיות ולטוב הזה יש מחיר. הצורך לצאת מהבית גם הרבה מעבר לגיל השיא ההורמונלי, הדרישה החברתית למראה צעיר, בריא ואנרגטי גם כשהגיל הביולוגי לא משחק אתך באותה הקבוצה, כל אלה מכניסים אותך לדילמה.
אם אכן הרווחת כל קמט ונפילה ביושר, ואם אכן הזדקנות טבעית היא הדרך הנכונה עבורך לחיות את החיים, אז למה לעזאזל הקמט הזה כל כך מעצבן? למה כל כך הרבה נשים מצליחות ופרוגרסיביות בתפקידי מפתח מתאמות ביקורים סדירים בקליניקות של רופאה האסתטיקה והכירורגים הפלסטיים שלהן? האם הן בוגדות בעקרונות הפמניזם? האם עושות זאת מתוך תחושת חוסר בטחון?
לפני מספר שנים הוזמנתי למסיבה בניו יורק שערכה אחת היזמיות המעניינות בתחום הסטארט אפ הביו רפואי. כל המי ומי של ביצת היזמות המקומית הייתה שם עם בני ובנות זוגם. הגיל הממוצע נע סביב 40 בערך, למרות שהיה קשה להבדיל בבירור מי בסוף שנו העשרים לחייב ומי חצה את החמישים. אן וויציצקי – מנכ"לית ומייסדת 23andme – נראתה מדהים בדיוק כמו צ'לסי קלינטון הצעירה ממנה בשמונה שנים. ויקי סנדרס בת ה51 סופרת ומייסדת SheO – חממה לקידום נשים לתפקידי מפתח בהייטק, הייתה הורסת וקורנת בדיוק באותה מידה כמותן. אך מי שהפילה אותי מהכיסא הייתה רובין לייל – המייסדת והבעלים של כרמי לייל – אחד מיצרניות היין הגדולות בארה"ב. בגיל 75 היא הייתה פשוט מהפנטת. מספר קמטים עדינים מסביב לעיניים רק הדגישו את הזוהר של העור המטופח ואת הקווים החדים של קו הלסת הנחוש. הדיבור הבטוח והצחוק המתגלגל יחד עם עצמות לחיים גבוהות והשפתיים המלאות היו פרטים קטנים בחזות כוללת של אומץ, בטחון, יופי, וחוכמה יוצאי דופן.


האם הנשים הללו "מזדקנות טבעי"? האם הן חסרות בטחון? האם בוגדות בערכי הפמניזם? לדעתי האישית התשובה היא חד משמעית – ממש, אבל ממש לא!
הנשים המדהימות הללו, משתמשות במה שיש למדע ולטכנולוגיה להציע בכדי להשלים תדמית אמיתית של אישה פרוגרסיבית ובטוחה בעצמה שקורנת יופי ורעננות בלי קשר לגיל הביולוגי שלה.
אז איך הן עושות את זה? בדיוק באותן השיטות בהן אנחנו משתמשים בפרסונה.
תחילה הן מגיעות ליעוץ אצל טובי המומחים בתחום. יחד עם הצוות המקצועי הן בונות תכנית מניעה וטיפול אשר רק מדגישה ושומרת את היופי הפרסונלי של כל אחת מהן.
הרפואה האסתטית הגיעה לשלב התפתחותי אשר מאפשר לבחור מתוך רשימה של מאות טיפולים חדשניים ובטוחים בטיפול המתאים ביותר עבור הלקוחה הספציפית.
ברור שצרכיה של צ'לסי קלינטון שונים מאלו של רובין לייל. צ'לסי לבטח עושה מזובוטוקס – שיטה המאפשרת החלקת קמטי הבעה תוך שמירה על מימיקה טבעית של הפנים, כאשר רובין לייל ככל הנראה עברה ועוברת הזרקות של חומרי מילוי לשחזור נפחי הפנים שאבדו עם השנים. לשתיהן מרקם עור מטופח מאוד – תוצאה של מזוטרפיה? PRP – טיפול ערפד אותן עוברות דוגמניות וכוכבות הוליווד ראה ערך קים קרדשיאן ובר רפאלי?
מה שמרתק, שאף אחת מהנשים הללו לא נראית "עשויה". לשמחתי הרבה הגישה ברפואה האסתטית ששואפת לשבלוניות אינסטגרמית, מתחילה לחלוף מהעולם ומפנה מקומה לגישה של שינויים עדינים אשר משמרים את הייחודיות של כל אחת ואחת.
הערב ההוא בניו יורק השפיע עלי רבות. כשעמית, שותפתי בפרסונה, ואני גיבשנו את חזון הקליניקה, היה לנו ברור שאנו רואים בפרסונה בית לאומנים בתחום האסתטיקה. הלקוחה שלנו היא יצירת אומנות ייחודית בפני עצמה ותפקידנו הוא להשתמש בכלים המתקדמים ביותר בכדי שבכל יום בו היא תעמוד מול המראה, תצא לעבודה, תופיע באירוע חשוב, או סתם תלך ברחוב, היא תדע בעצמה וידעו כולם סביבה שהיא פשוט נראית טוב. לא "עשויה", לא שבלונית, פשוט נראית טוב.

שתפו את הכתבה

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy