רפואה אסתטית - הלבנת שיניים

אסתטיקה רפואית – שמירה על אסתטיקת השיניים לאורך זמן

חיוך יפהפה מורכב לא רק משיני פנינים לבנות. הביקוש לרפואת שיניים קוסמטית הלך וגדל בשנים האחרונות. רופא השיניים בימינו אמור לספק טיפול שיניים שיציג תוצאה אסתטית ויוסיף הרמוניה לתווי הפנים. למעשה, טיפול הוליסטי בפנים הוא חיוני להשגת תוצאה אסתטית מעולה.
היום, רפואה אסתטית לא מוגבלת אך ורק לקליניקות המעניקות טיפולי פנים ועור, כמו:
– העלמת קמטי ההבעה (באמצעות בוטוקס)
– פיסול פנים
– פיסול האף או הסנטר
– הענקת מראה זוהר ובריא לעור
– הענקת מראה צעיר לצוואר ולידיים
רפואה אסתטית בעידן החדש הגיעה גם לענף רפואת השיניים, אם באמצעות טיפולים להלבנת שיניים, השתלות דנטליות או כל טיפול אחר הנעשה במסגרת שיקום הפה ויכול להחזיר למטופלים חיוך בריא וזוהר ולמראה הפנים את ההרמוניה.

אסתטיקה – עניין של טעם

אף על פי שרפואה אסתטית נחשבת לענף בעל אופי סובייקטיבי, לא רק בתחום השיניים, אלא גם בתחום הקוסמטיקה בכלל, ניתוח המצב האסתטי של הפה מיועד להשיג תוצאה סופית המבוססת על כללים ועל תפישות לגבי ׳מהי פרופורציונליות נכונה?׳, עוד לפני שהרופא בכלל מתחיל בפעולה טיפולית כלשהי.
האנלוגיה האידיאלית לתוצאות פרופורציונליות, היא הפרופורציות המוערכות כמושלמות כשאנו מתבוננים בדמות יפה, בפנים יפות, בחיוך מקסים, וכפי שהן מופיעות באומנות, מהתקופה הקלאסית ועד לימינו אלה.

ברפואה, כמו בטבע, יופי מזוהה עם הרמוניה

אם הרפואה האסתטית הכללית מדגישה את האסתטיקה של העור או את הפרופורציות במבנה הפנים (למשל באמצעות פיסול אף או סנטר), הרי שרפואת השיניים האסתטית מדגישה את שיפור האסתטיקה של השיניים והחיוך.
רפואת שיניים יכולה לבצע ניסים ולהציע לכם שיניים בריאות ויפות לאורך שנים רבות. בעזרת כתרים מחרסינה לציפוי השיניים, חזיתות דקיקות המצליחות לכסות את השיניים המוכתמות ולאפשר למטופלים להפגין חיוך נקי ולבן, ובאמצעות חומרים אשר מחקים את הטבע, מצליחים רופאי השיניים לספק גם את ציפיות הלקוחות התובעניות ביותר.

האסתטיקה של השיניים מחזירה את ההרמוניה למראה הפנים

רופא השיניים מנתח את המצב האסתטי של השיניים באמצעות ניתוח כלל הפרמטרים והאלמנטים שנאספו מהבדיקה הקלינית שערך הרופא למטופל, כגון: צילומי רנטגן, מודלים מגבס של השיניים, והדגשת הפרעות הגורמות לדיסהרמוניה במראה החיוך, כולל:

 • גוון השיניים
 • מיקום השיניים
 • מידת השיניים
 • חסרון שיניים
 • תיקון חשיפה מוגזמת של רקמת החניכיים

ברפואת השיניים האסתטית, רופא השיניים מבצע הערכה של כל הפרמטרים הללו, בשני מצבים: במצב של תנועה וחיוך ובמצב של מנוחה שבו עצם הלסת לא בתנועה.
ניתוח המצב האסתטי הוא צעד חיוני בכול התערבות קוסמטית מצד רופא השיניים, אשר משתמש במידע שמציע ניתוח המצב, כדי להגיע לתוצאה סופית אשר תשמר, או תחזיר למטופל את ההרמוניה לכלל הפנים.

איך תוכלו לשמור על ההרמוניה האסתטית של השיניים שלכם?

בדיקה אחת לשישה חודשים
בדיקה קבועה על ידי רופא השיניים, אחת לשישה חודשים, חיונית לשמירה על בריאות הפה. במהלך הבדיקה הרופא יבצע את הפעולות הבאות:

 • יבדוק אם קיימת בעיה כלשהי בשיניים שאולי לא חשתם בה.
 • לחפש חורים או כל סימן אחר לרקבון בשיניים.
 • לגלות סימנים בשיניים ובחניכיים לדלקת או למחלת חניכיים.
 • לבצע ניקיון שיניים עמוק (טיפול שניתן לקבל גם אצל השיננית).

הקפדה על היגיינת פה טובה ונכונה
תוכלו לשמור על חיוך בריא ויפה במשך שנים רבות בעזרת כמה דרכים פשוטות שימנעו הצטברות של פלאק על השיניים והיווצרות של חורים בשיניים:

 • צחצחו שיניים לפחות פעמיים ביום במברשת שיניים רכה. השתמשו במשחת שיניים עם פלוארויד להסרת חלקיקי מזון או רובד שהצטבר על השיניים. כמו כן, הקפידו לצחצח את המשטח העליון של הלשון שלכם כדי להסיר כל רובד של חלקיקי מזון. כך תוכלו לשמור גל על נשימה רעננה.
 • נקו בין השיניים בעזרת חוט דנטלי, לפחות פעם ביום. אפשר להשתמש גם במי פה לשטיפת הפה ולהסרת חיידקים. חיידקים עלולים להתמקם בין השיניים, במקומות שבהם מברשת השיניים לא מצליחה להגיע. החוט הדנטלי ומי הפה יעזרו להסיר חלקיקי פלאק וחלקיקי מזון שהצטברו בין השיניים ומתחת לקו החניכיים.
 •  שמרו על תזונה מאוזנת ונסו להימנע ממאכלים או משקאות ממותקים. מזונות מזינים כגון ירקות טריים, יוגורט רגיל, גבינות או פירות, יכולים לעזור לכם לשמור על חיוך בריא ולבן.

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy